Czeska spółka Tescoma sprzedaje sprzęt kuchenny w salonach stacjonarnych oraz sklepie internetowym . Rozwojem w Polsce zajmuje się katowicka firma Tescoma sp. z o.o. Pierwszy w naszym kraju stacjonarny sklep tej marki, o powierzchni 111 mkw. mieścić się będzie w  Bonarka City Center w Krakowie. Otwarcie planowane jest na 12 grudnia 2012. Tescoma otwiera też sklep firmowy we Wrocławiu. Ma on 200 mkw. powierzchni.

Tescoma oferuje kompletny asortyment naczyń kuchennych ze stali nierdzewnej, narzędzi oraz pomocy do gotowania i serwowania. Dotychczasowa w Polsce koncentrowała się na sprzedaży internetowej i współpracy z hipermarketami. Obecnie firma rozwija sieć sklepów stacjonarnych.

W Czechach spółka Tescoma s.r.o. posiada około 300 sklepów. Firrma oferuje swe wyroby m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Potrugalii, Słowenii, w  Rosji oraz na Ukrainie.

Bonarka City Centerma  91 tys. mkw. powierzchni użytkowej na której znajduje się 270 sklepów, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Działa tam parking na 3,2 tys. samochodów.