Kolekcja marki Krystof by Krzysztof Stróżyna
Kolekcja marki Krystof by Krzysztof Stróżyna

Pierwszy salon polskiej marki odzieżowej Krystof by Krzysztof Stróżyna został otwarty w Galerii Sky Tower we Wrocławiu. W butiku oferowana jest odzież coraz bardziej popularnego w Polsce projektanta mody Krzysztofa Stróżyny.

Salon we wrocławskiej galerii zajmuje powierzchnię 100 mkw. i można w nim nabyć najnowszą kolekcję projektanta. Przedstawiciele firmy w rozmowie z redakcją Retailnet.pl potwierdzili, że obserwują rynek centrów handlowych, ale w najbliższych miesiącach Krystof sp. z o.o. nie planuje żadnego otwarcia w tego typu obiektach. Obecnie spółka sprawdza jakim zainteresowaniem wśród klientów cieszy się kolekcja odzieży. Salon w Galerii Sky Tower został otwarty na zasadach współpracy franczyzowej.

Firma Krystof sp. z o.o. posiada jeden własny salon marki Krystof by Krzysztof Stróżyna mieszczący się przy ul. Mokotowskiej w otoczeniu butików innych krajowych projektantów m.in. Macieja Zienia i Tomasza Ossolińskiego. Sklep przy ulicy zajmuje powierzchnię ok. 50 mkw.

Przedstawiciele firmy Krystof zapowiedzieli, że jeszcze przed końcem roku klienci poza zakupami w salonach stacjonarnych, będą mogli kupować odzież firmy w sklepie internetowym pod adresem www.krystofstrozyna.com. Sukienki marki kosztują średnio 1200-1600 zł, torebki ok. 400 zł, koszulki 400 zł.

Za ekspansję marki odpowiadają Agnieszka Witt i Marta Tarawacka z firmy Krystof sp. z o.o. Salony marki oferują odzież damską i torby.