Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe
Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe

Grupa Immofinanz, inwestor CH Tarasy Zamkowe w Lublinie podkreśla, że po otrzymaniu pozwolenia na budowę we wrześniu 2012 roku rozpoczęła prace budowlane i prowadzi je zgodnie z planem. Odpiera tym samym zarzut, jakoby realizowała projekt bez wymaganych pozwoleń na budowę. Immofinanz podkreśla, że nie otrzymała żadnej formalnej informacji dotyczącej skargi, która wpłynęła do wojewody.

Przeciwnicy inwestycji w piśmie do wojewody zarzucają władzom miasta, że wydając pozwolenie na budowę centrum oparły ją na nieaktualnych warunkach zabudowy. Przedstawiciele Lublina nie zgadzają się z tą tezą i podkreślają, że pozwolenie zostało wydane zgodnie z prawem. Grupa Immofinanz dodaje, że kupując spółkę celową do której należą Tarasy Zamkowe, przeprowadziła niezbędne badania i analizy prawne. Nie wykazały one niczego, co wzbudzałoby jakiekolwiek wątpliwości dotyczące warunków zabudowy.

– Otrzymane przez Immofinanz Group pozwolenie na budowę zmieniło układ sił na rynku galerii handlowych w Lublinie – twierdzi Jacek Wesołowski, szef polskiego oddziału Immofinanz Group.

– Konkurencja może być z tego powodu niezadowolona, jednak prace budowlane zostały rozpoczęte i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Budowane w Lublinie Tarasy Zamkowe będą jednym z najbardziej imponujących projektów na całym rynku – podkreśla Jacek Wesołowski.

Budowy fundamentów pod Tarasy Zamkowe rozpoczęła się w październiku 2012 roku. Firma Soletanche – wykonawca ściany szczelinowej i wykopu zamierza zakończyć ten etap prac na początku przyszłego roku.

– Przy obecnym tempie robót, powinny się one zakończyć w styczniu 2013 roku. Następnie wykonany zostanie wykop. Generalny wykonawca wejdzie na plac w drugim kwartale 2013 roku i będzie prowadził resztę prac budowlanych, aż do otwarcia centrum – powiedział Jacek Wesołowski.

Tarasy Zamkowe w Lublinie to centrum handlowo-rozrywkowe, w którym znajdzie się 150 sklepów, 3 restauracje oraz kilkanaście kawiarni i punktów gastronomicznych. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 104 tys. mkw., z czego 37 tys. mkw. zostanie przeznaczonych na powierzchnię handlową. Całkowity koszt inwestycji to około 480 milionów zł. Otwarcie Tarasów Zamkowych planowane jest jesienią 2014 roku.