Marka Cross Jeanswear Co

Spółka Cross Poland sp. z o.o., która odpowiada za rozwój sieci salonów marki Cross Jeanswear Co. zaplanowała w pierwszym kwartale 2013 roku uruchomić jeden salon w Polsce. Nowy punkt sprzedaży będzie mieścił się w Factory Annopol w Warszawie. Firma nie podaje szczegółowych informacji odnośnie kolejnych otwarć na 2013 rok.

W 2012 roku zostały uruchomione dwa salony outletowe Cross Jeanswear Co. w Centrum Ptak Outlet w Rzgowie oraz Outlet Park w Szczecinie.

Spółka Cross Poland sp. z o.o. została zarejestrowana w październiku 2001 roku. Udziałowcami firmy są prywatne osoby. Obecnie na polskim rynku funkcjonuje 200 punktów multibrandowych, 11 własnych (outletowych) oraz cztery salony agencyjne. Średnia powierzchnia salonów własnych to 170 mkw. Spółka planuje uruchomić sklep internetowy.

Cross Jeanswear Co. to turecka marka odzieżowa, która należy do Cross Jeans Pazarlama ve Ticaret A.S. z siedzibą w Turcji. Firma posiada sklepy w Turcji, Austrii, Czechach, w Niemczech, na Węgrzech, w Luksemburgu, w Holandii, w Belgii, w Polsce, na Słowacji oraz w Szwajcarii. Na europejskim rynku marka rozwija swoją działalność od lat 70-tych. Docelową grupę, do której kieruje swoje produkty stanowią osoby pomiędzy 18 a 35 rokiem życia. Oferta Cross Jeanswear Co. to przede wszystkim spodnie, spódnice, kurtki, a także swetry, bluzy jak również paski, torby i inne dodatki.