Produkty marki NYX
Produkty marki NYX

Warszawskie centrum Blue City jest pierwszą galerią handlową w kraju, w której został otwarty sklep kosmetyczny z produktami marki NYX. Polska jest jednym z niewielu krajów, w których firma NYX Los Angeles Inc. chce rozwijać sieć swoich salonów stacjonarnych. Salon NYX w CH Blue City pełni funkcję flagowej lokalizacji marki w kraju. Sklep znalazł się na poziomie 0 centrum handlowego i zajął powierzchnię 41 mkw.

Polski salon NYX jest pierwszym otwartym w tej części Europy. Ponadto na naszym kontynencie działają jeszcze stacjonarne sklepy w Domu Handlowym Harrods w Wielkiej Brytanii oraz po jednym sklepie w centrach handlowych w Grecji oraz Szwecji.

Za ekspansję sieci w Polsce odpowiada firma Viveca sp. z o.o., która jest wyłącznym dystrybutorem kosmetyków marki NYX w Polsce. Do tej pory produkty tej marki były dostępne wyłącznie w salonach sieci perfumerii Douglas. Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele firmy, planowane są kolejne otwarcia salonów NYX w Polsce w 2013 roku.

Salony stacjonarne NYX działają głównie w Stanach Zjednoczonych (około sto salonów). Ponadto marka dostępna jest w tysiącach salonów takich sieci jak: Ulta, Douglas, Stuki, Sephora, Urban Outfitters, Nordstrom i PacSun. Ponadto firma sprzedaje swoje kosmetyki także za pośrednictwem sklepu internetowego o zasięgu globalnym.

NYX to amerykańska marka założona przez Toni Ko w 1999 roku w Los Angeles. Obecnie sklepy NYX znajdują się w ponad 40 krajach na całym ziemskim globie. Salony NYX na świecie należą do firmy NYX Los Angeles INC.