Wizualizacja Galerii S

14  grudnia 2012 r. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budynku nowej Galerii S w Siedlcach.  Oznacza to zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu i rozpoczęcie prac wykończeniowych. Otwarcie Galerii planowane jest na IV kwartał 2013 roku.

– Uroczystość zawieszenia wiechy na Galerii S jest dla nas ważnym etapem w procesie budowy– mówi Konstanty Strus – inwestor obiektu – To symboliczne zakończenie prac konstrukcyjnych i rozpoczęcie prac związanych z instalacjami i wykończeniem wnętrz. Cieszymy się, że udało się zakończyć ten etap budowy zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.

Galeria S powstaje u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wojskowej w centrum Siedlec. Nowa Galeria S będzie zintegrowana z istniejącą galerią a także z zabytkowym budynkiem banku. Całkowita powierzchnia najmu obiektu wyniesie 34 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 150 sklepów i punktów usługowych, m.in. supermarket Stokrotka, H&M, kino Helios, marki grupy LPP: Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp Town, House, Home &You oraz CCC, Rossmann, Adidas, Nike, Puma,  Wrangler, Levis, McDonalds, Coffee Club. Klienci będą mieli  do dyspozycji 850 miejsc parkingowych.

Inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii S jest siedlecka firma Konstantego Strusa. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma deweloperska działająca na polskim rynku od ponad 20 lat i specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Obecnie firma realizuje dwie inwestycje o  charakterze handlowym: Galerię S w Siedlcach  oraz Galerię Jurowiecką w Białymstoku, a także kilkanaście inwestycji o charakterze mieszkaniowym.

Architektem obiektów jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.