Sklep Netto
Sklep Netto

Zarząd Netto sp. z o.o. poinformował o otwarciu 12 sklepów sieci spożywczej Netto. Nowe placówki powstaną w różnych regionach kraju: na północy, zachodzie i południu. Właściciel sieci otworzył w tym roku 22 sklepy.

Nowe placówki Netto powstały m.in. w Katowicach, w Żorach, w Skawinie, w Wejherowie, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku. Tegoroczny plan zakładał przyrost sieci o 30 nowych placówek. Obecnie sieć stanowi 275 sklepów i do końca tego roku powiększy się o kolejne salony.

Wszystkie nowe placówki powstały na  działkach należących do sieci, a jedna z nich – w Łodzi przy Maratońskiej – w retailparku, ale lokal został wykupiony przez Netto. Wszystkie sklepy mają standardową powierzchnię od 700 do 750 m kw. oraz – poza halą sprzedaży – mieszczą stoiska poddzierżawców – mięsne, piekarnicze, kiosk z prasą.

Duńska sieć sklepów spożywczych Netto oferuje produkty pierwszej potrzeby w nizszych cenach. Netto stanowi część Dansk Supermarked A/S, której właścicielami są A.P. Mřller-MćrskGruppen i F. Salling. Dansk Supermarked jest także właścicielem i zarządcą sieci hipermarketów Bilka i Fotex, jest  też drugim co do wielkości przedsiębiorstwem działającym w branży handlu detalicznego w Danii. Poza Polską i Danią ( 435 sklepów), sieć rozwija się w Niemczech ( 341 sklepów) i Szwecji ( 152 sklepy). Jest obecna w Polsce od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie. Netto sp. z o.o. posiada dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz w Domasławie pod Wrocławiem, trzecie w budowie – w Kopytkowie koło Tczewa.