Wizualizacja Magnolia Park
Wizualizacja Magnolia Park

Zarząd spółki Erbud poinformował o podpisaniu umowy na kwotę 144,38 mln zł netto. Transakcja dotyczy rozbudowy wrocławskiego centrum handlowego Magnolia Park. Obiekt ma być wybudowany do końca kwietnia 2014 roku.

Pierwsze zmiany związane z renowacją, rozbudową i rekomercjalizacją wrocławskiej galerii rozpoczęto w październiku tego roku. Niektóre z obecnych sklepów w Magnolia Park zmieniły swoją lokalizację. Kilka sklepów zostanie zamkniętych i ponownie uruchomionych, ale w nowej odsłonie. Kolejne zmiany rozpoczną się w styczniu 2013 roku. Planowana jest wówczas zmiana układu schodów ruchomych, przeniesienie i powiększenie food courtu oraz powiększenie strefy rekreacyjnej.

Docelowo Magnolia Park zostanie powiększona o 15 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której znajdzie się 60 nowych sklepów. W ramach rozbudowy centrum powiększy się łącznie o 20 tys. mkw. Metamorfoza obejmie także rewitalizację części wnętrz obiektu.

Magnolia Park ma obecnie ok. 77,6 tys. mkw. powierzchni. Wśród najemców centrum znajduje się około 230 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Oferta rozrywkowo-rekreacyjna obejmuje kino i salę zabaw dla dzieci. Parking pomieści ponad 3 tys. samochodów. Magnolia Park należy do portfela King’s Street Retail,