Jan Mroczka, prezes Rank Progress SA

Jan Mroczka, prezes spółki Rank Progress SA, otrzymał nominację do nagrody Przedsiębiorca Roku 2012. Został wyróżniony między innymi za trafne inwestowanie w galerie handlowe w małych miastach. Doceniono również wyjątkowe wyczucie i skuteczność w zakresie sprzedaży wybranych centrów handlowych w 2011 roku oraz przejęcia atrakcyjnych projektów w roku 2012. Nominujący wskazali również na zaangażowanie w obiecujący sektor utylizacji odpadów.

Prezes Rank Progress SA znalazł się wśród dziesięciu nominowanych przedsiębiorców, którzy zostali docenieni za wizję i odwagę biznesową oraz wyjątkowe osiągnięcia w rozwijaniu swoich firm. Tym samym, Jan Mroczka ma szansę zostać Przedsiębiorcą Roku 2012 i otrzymać statuetkę Wektora, wręczaną tradycyjnie podczas corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, która odbędzie się 12 stycznia 2013 roku. Kandydatów, którzy osiągnęli w mijającym roku spektakularne sukcesy,  wytypowała redakcja Pulsu Biznesu.

Konkurs Przedsiębiorca Roku jest organizowany po raz trzeci. Zwycięzcę wybierają czytelnicy Pulsu Biznesu w internetowym głosowaniu. Wektory są przyznawane tym, którzy swoją działalnością wskazują kierunki rozwoju w różnych dziedzinach gospodarki.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w miastach średniej wielkości. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W ciągu kilkunastu lat działania Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych ( m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe), w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedane już obiekty w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.