Wizualizacja PH Tu i Teraz
Wizualizacja PH Tu i Teraz

U zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej w Ełku powstaje park handlowy o powierzchni najmu wynoszącej 4,7 tys. mkw. Inwestorem obiektu jest Graf Bis sp. z o.o.

– Zostały rozpoczęte prace ziemne . Obecnie oczekujemy na pozwolenie na budowę, aby rozpocząć prace rozbiórkowe istniejących budynków. Budynek starego szpitala zostanie odbudowany zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków – poinformował redakcję Retailnet.pl Jarosław Buczkowski, członek zarządu Graf Bis.

Inwestor jako generalny wykonawca do prowadzenia prac budowlanych wybrał firmy lokalne. Rozpoczęcie działalności planowane jest w IV kwartale 2013r.

Obecnie, trwają prace komercjalizacyjne. Najemcom przygotowano lokale z wewnętrzną drogą dostaw i bezpośrednimi podjazdami. Podpisano też pierwszą umowę najmu.  Polska sieć handlowa z Sokołowa Podlaskiego Topaz, otworzy supermarket z rozbudowanym działem mięsnym o powierzchni 1 tys. mkw. Supermarket, drogeria, apteka oraz sklep z artykułami przemysłowymi będą miały wspólne wejście z pasażu.

Teren Parku Handlowego TuiTeraz położony jest w centrum miasta, w bezpośrednim otoczeniu: parku miejskiego, urzędów, sądu, szkół, dworca PKP i budynków mieszkalnych. Naprzeciwko planowanego obiektu znajduje się przystanek autobusowy, komunikujący obiekt z osiedlami mieszkaniowymi.

Graf Bis sp. z o.o. to firma, która posiada już obiekty handlowo-biurowe, jednak TuiTeraz to pierwszy park handlowy realizowany przez inwestora. Członkami zarządu spółki są Jarosław Buczkowski i Piotr Szeparowicz.