Punkt Loveyo
Punkt Loveyo

Do końca 2013 roku firma, do której należy sieć Loveyo zajmująca się sprzedażą mrożonych jogurtów, będzie posiadać 10 placówek. Ostatni punkt sprzedaży firmy został otwarty 6 grudnia 2012 roku w Galerii Rzeszów będącej częścią kompleksu handlowego City Center Rzeszów.

– Sieć Loveyo rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku. Wtedy też zauważyliśmy, że klienci chętnie wybierają mrożone jogurty, a te mogą konkurować z tradycyjnymi lodami. W 2012 roku otworzyliśmy trzy nowe punkty sprzedaży sieci Loveyo. Punkt handlowy w Rzeszowie jest w całości samoobsługowy. To pierwsze tego typu rozwiązanie w naszej sieci – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Maciej Wójcik, współwłaściciel firmy Nowak & Wójcik Trade sp. j. – W przyszłym roku chcemy przyspieszyć rozwój naszej sieci, dlatego planujemy otworzyć 6 placówek w centrach handlowych.

Firma w 2013 roku chce się skupić na współpracy franczyzowej. Najbliższe otwarcie punktu z jogurtami Loveyo zaplanowano na 8 marca 2013 roku. Będzie to wyspa prowadzona przez franczyzobiorcę w powstającym Centrum Handlowym Europa Centralna. Kolejna wyspa handlowa sieci znajdzie się w Galerii Katowickiej. Otwarcie zaplanowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. Punkty sprzedaży w centrach handlowych mierzą średnio około 30 mkw. Loveyo posiada też swoje placówki w większych lokalach.

Firma Nowak & Wójcik Trade sp. j. w ramach współpracy franczyzowej wymaga nakładu w otwarcie wyspy handlowej w wysokości 150-250 tys. zł. Otwarcie w lokalu wiąże się z wydatkiem rzędu 250-350 tys. zł w zależności od powierzchni. Opłata licencyjna wynosi 20 tys. zł. W tę kwotę jest wliczona pomoc w pozyskaniu odpowiedniej lokalizacji, projekt koncepcyjny wyspy/lokalu, szkolenie franczyzobiorcy z zakresu prowadzenia działalności, pomoc w rekrutacji personelu, szkolenie personelu z zakresu obsługi klienta oraz obsługi stanowiska pracy. Opłata miesięczna wynosi 5 proc. od obrotu miesięcznego brutto. Osoby zainteresowane współpracą mogą kontaktować się z biurem firmy pod adresem mailowym [email protected]

Loveyo oferuje swoim klientom mrożone jogurty. Mają oni możliwość wybrania gotowego deseru lub skomponowania go samemu przy użyciu dodatków takich jak owoce, posypki czy polewy. Oprócz jogurtów w Loveyo można kupić także shakes, smoothies oraz cupcake.