Dom Handlowy Renoma
Dom Handlowy Renoma

Zarząd spółki Griffin Group, po nabyciu od Centrum Development&Investments wrocławskiego Domu Handlowego Renoma, zamierza zmienić wizerunek obiektu i przeprowadzić częściową rekomercjalizację.

– Do tej pory DH Renoma kojarzony był z drogimi markami. Po przejęciu obiektu zamierzamy wprowadzić tu najemców ze średniej półki cenowej, tak by obiekt stał się bardziej dostępny dla szerszej grupy klientów. Obecnie część handlowa jest wynajęta w 98 proc. W ciągu najbliższych 2- 3 lat planujemy przeprowadzić częściową rekomercjalizację. Prowadzimy już rozmowy z potencjalnymi najemcami – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Piotr Fijołek, Investment Director, Griffin Real Estate.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, Griffin Group chce mocno postawić na inwestycje w obiekty handlowe. Spółka jest zainteresowana zakupem obiektów o powierzchni najmu nie mniejszej niż 20 tys. mkw. w dużych miastach na terenie całego kraju. – Przyglądamy się obiektom, które mają potencjał i możliwości rekomercjalizacji, rozbudowy bądź przebudowy – dodaje Fijołek.

Przypomnijmy, DH Renoma we Wrocławiu funkcjonuje od prawie 80 lat. Został otwarty 2. kwietnia 1930 roku jako luksusowy dom towarowy braci Wertheim. Po renowacji, z zachowaniem zabytkowego charakteru, został ponownie otwarty w 2009 roku. Jest usytuowany przy ul. Świdnickiej 40. Po rozbudowie obiektu, jego powierzchnia całkowita liczy ponad 99 tys. metrów kwadratowych (z czego 31 tys. mkw. stanowi powierzchnia handlowa, a 10 tys. mkw. powierzchnia biurowa – obecnie w pełni wynajęta przez Hewlett Packard. Na trzech kondygnacjach mieści się część restauracyjna oraz około 120 sklepów. Wśród najemców części handlowej znajdują się m.in. marki, takie jak Zara, Massimo Dutti, TK Maxx, Empik, Almi Decor, delikatesy Alma oraz klub fitness Pure.

Griffin Group nabył obiekt od Centrum Development&Investment za 117,6 mln euro. Griffin Group korzystało podczas transakcji ze wsparcia firmy Colliers International. CDI po sfinalizowaniu transakcji będzie dalej zarządzać budynkiem, na zlecenie nowego właściciela.

Griffin Group to firma inwestycyjna i deweloperska, która działa na rynku nieruchomości zarówno komercyjnych, jak i mieszkaniowych. Jej misją jest finansowanie, pozyskiwanie, budowa i przebudowa luksusowych projektów mieszkaniowych, handlowych i biurowych. W swoim portolio ma nieruchomości znajdujące się w różnych miastach Polski, między innymi 37-hektarową działkę w Wilanowie nieopodal Parku Natolińskiego, działkę w centrum Warszawy przy Alei Szucha 6, gdzie firma zaangażowana jest w projekt rewitalizacji zabytkowej kamienicy oraz budowę budynku biurowego, a także Halę Koszyki, którą nabyła w tym roku.