Księgarnia Weltbild

Weltbild po 12 latach funkcjonowania na polskim rynku postanowił zakończyć działalność operacyjną. Obecnie Weltbild prowadzi 40 księgarń w całej Polsce, spośród których 14 znajduje się w centrach handlowych.

– Prowadzone na przestrzeni minionych miesięcy poszukiwania i próby pozyskania partnera biznesowego dla całego oddziału polskiego nie przyniosły niestety zamierzonego efektu, dlatego w obliczu zaistniałej sytuacji udziałowcy Weltbild Polska podjęli decyzję o zamknięciu spółki – powiedział Gunther Gerlach, prezes zarządu Verlagsgruppe Weltbild GmbH.

– W ciągu najbliższych miesięcy firma przeprowadzi intensywną kampanię wyprzedażową. Całkowite zamknięcie działań operacyjnych Weltbildu w Polsce przewidziane jest na połowę 2013 roku.

Jednocześnie Weltbild nadal prowadzi rozmowy mające na celu sprzedaż najcenniejszych aktywów firmy, w tym znanego i cenionego wydawnictwa Świat Książki.

Weltbild Polska sp. z o.o. prowadzi wydawnictwo, sklep internetowy, a także sieć księgarni w całym kraju. Spółka powstała w 2000 roku i ma siedzibę w Warszawie. Księgarnie sieci są zlokalizowane w dużych miastach m.in. w galeriach Korona we Wrocławiu oraz Kaskada w Szczecinie. Na półkach księgarń sieci Weltbild można znaleźć tytuły wydawnictw Świat Książki i Weltbild  oraz bestsellery z całego rynku wydawniczego. Ponadto firma oferuje dekoracje, sprzęt AGD i RTV, wysokiej jakości zabawki i akcesoria ogrodowe.