Gemini Park Tarnów
Gemini Park Tarnów

W listopadzie tego roku Gemini Park Tarnów, centrum handlowe należące do Gemini Holdings, zanotowało ponad 20 proc. wzrost footfallu w porównaniu do listopada ubiegłego roku. 2 grudnia 2012 centrum odwiedził 10 – milionowy klient.

– Od stycznia do października 2012 obroty najemców naszego obiektu wzrosły o 30 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku 2011. Od początku roku obserwujemy także systematyczny wzrost odwiedzalności centrum, a wyniki footfall w listopadzie są rekordowe – odwiedziło nas o ponad 20 proc. więcej klientów niż w listopadzie ubiegłego roku – mówi Krzysztof Brączek, Dyrektor Gemini Park Tarnów. – Obliczyliśmy, iż codziennie przychodzi do nas około 15 proc. mieszkańców Tarnowa, co oznacza, że w ciągu tygodnia odwiedza nas całe miasto!- dodaje.

W ofercie Gemini Park Tarnów jest blisko 50 sklepów oraz 12 punktów gastronomicznych. Codziennie obiekt odwiedza ok. 20 tys. klientów. W ostatnich tygodniach swoje sklepy otworzyli Stradivarius oraz dyskont odzieżowy KIK, a już wkrótce swoje salony w Gemini Park Tarnów otworzą kolejni najemcy odzieżowi m.in. Quickside, a także cukiernia Kudelski.

Zgodnie z danymi GUS  w listopadzie br. ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest nieco mniej negatywnie niż w październiku, lecz gorzej niż w analogicznym miesiącu poprzednich siedmiu lat. Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH  podaje, iż wskaźnik koniunktury w handlu w IV kwartale 2012 r. spadł o 12,7 pkt. kwartał do kwartału  do minus 9,7 pkt.