Piotr Karpiński

Galeria Piła budowana przez Rank Progress SA powstaje w centrum miasta i ma szansę przyciągnąć 200 tys. klientów – mieszkańców Piły i okolic. Galeria jest skomercjalizowana w ponad 90 proc. Otwarcie obiektu planowane jest na III kwartał 2014 roku.

Na obecnym etapie realizacji inwestycji finalizowane są rozmowy z najemcami i podpisywane kolejne umowy. Na 34,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej znajdzie się hipermarket spożywczy, centrum fitness, market budowlany oraz sieciowe butiki. Wśród najemców Galerii Piła znajdą się między innymi: sieci sklepów sportowych Digisport – w tym na stoiskach takich marek, jak Adidas, Reebok, Nike i Wrangler-Lee, apteka i drogeria Api Pharm, Kolporter oraz sieć Play. Przewidziany jest także parking na 800 miejsc.

– Galeria ta będzie pierwszym obiektem z tak bogatą ofertą handlową w Pile. Chcieliśmy zatem, żeby jej nazwa była bliska mieszkańcom miasta i w pełni tożsama z jego nazwą – mówi Halina Wyborska, reprezentująca Rank Progress SA. – Mamy nadzieję, że przypadnie również do gustu klientom, którzy będą przyjeżdżać do naszego centrum handlowego z okolicznych miejscowości i miast – dodaje.

Obiekt ulokowany będzie w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska realizująca wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Spółka wybudowała dotychczas 7 własnych galerii handlowych.