Wrocław- teren wystawiony na sprzedaż
Wrocław- teren wystawiony na sprzedaż

Zgodnie z zapowiedzią, Urząd Miasta Wrocław po raz kolejny wystawił na sprzedaż teren znajdujący się w sąsiedztwie stadionu na Pilczycach należącego do WKS Śląsk Wrocław. Cena wywoławcza za nieruchomość o powierzchni ok. 6, 6 ha to 80 mln zł. Termin przetargu to 4 marca 2013 roku.

Przypomnijmy, władze miasta Wrocław poszukują inwestora, który kupi i zagospodaruje teren Alei Śląskiej dzierżawiony jakiś czas temu przez klub sportowy Śląsk Wrocław należący do Zygmunta Solorza-Żaka. WKS chciał tam wybudować galerię handlową o powierzchni najmu około 60 tys. mkw. Zakładano, że w obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Projekt nie został jednak zrealizowany. Grunt wrócił do dyspozycji miasta. Pierwszy przetarg odbył się 11 września 2012 r., ale wówczas nie było chętnych do nabycia terenu za 80 mln zł.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren wystawiony w przetargu może zostać przeznaczony na handel wielkopowierzchniowy. Dopuszcza się budowę obiektu o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. Nieruchomość posiada uzbrojenie w infrastrukturę techniczną. Na potrzeby projektowanej galerii handlowej wykonano także sieć w celu doprowadzenia zasilania i dostawy energii cieplnej. W ogłoszeniu o przetargu poinformowano także, że na obszarze nieruchomości zlokalizowany jest wykop pod planowaną inwestycję budowy galerii handlowej.