Salon Top Secret
Salon Top Secret

Wszystkie nowe sklepy sieci Top Secret należące do Redan SA będą otwierane w odmienionej aranżacji. Nowa koncepcja ma na celu usprawnienie sprzedaży oraz zwiększenie przychodów. Decyzja o zmianie wystroju to, jak podkreśla zarząd, efekt przeprowadzonych przez Redan badań, mających na celu optymalizację sprzedaży.

Pierwszymi sklepami, które otwarte zostały w nowej zmodernizowanej odsłonie są lokale w Gorlicach, w Kijowie w C.H. Ocean Plaza, Galerii Ascana w Gorzowie Wielkopolskim oraz sklepy w Szczytnie, Starachowicach, Pruszkowie i Kluczborku.

– Głównym założeniem architektów Top Secret było dostosowanie aranżacji i klimatu wnętrza do oczekiwań klientów oraz zastosowanie nowych rozwiązań i, co ważne dla spółki oraz naszych franczyzobiorców, utrzymanie kosztów adaptacji sklepów na dotychczasowym poziome. Zmiany uatrakcyjnią i ułatwią klientom dokonywanie zakupów, co naszym zdaniem wpłynie na zwiększenie obrotów poszczególnych placówek – powiedział Grzegorz Lipnicki, wiceprezes zarządu Top Secret sp. z o.o.

Nowe salony pod marką Top Secret otwierane są w tej chwili przede wszystkim przez partnerów franczyzowych. Nowa koncepcja salonów została opracowana przez wewnętrzny zespół architektów Top Secret: Monikę Augustyniak – manager projektu, Małgorzatę Skusiewicz i Igę Jarecką.

Nowa aranżacja obejmuje zarówno zmiany w układzie funkcjonalnym salonu, jak i w charakterze jego wnętrza. Przestrzeń została podzielona na mniejsze pomieszczenia, zmieniono też układ przymierzalni. Jednym z najważniejszych zastosowanych zabiegów projektowych jest odpowiednie użycie światła we wnętrzu, które optycznie powiększa przestrzeń.

Redan SA jest operatorem detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.