Galeria Pomorska
Galeria Pomorska

Sieć kin Helios 21 grudnia 2012 uruchomiła multipleks w bydgoskiej Galerii Pomorskiej. Resolution Property, właściciel Galerii Pomorskiej oraz Helios SA zainwestowali w budowę nowego kina ponad 2,5 mln euro. Najnowsze kino składa się z 7 sal umożliwiających oglądanie filmów w technologii 3D. Seanse filmowe będzie mogło obejrzeć w nim jednocześnie blisko 1200 osób. Jest to pierwsze kino sieci Helios w województwie kujawsko-pomorskim.

Nowo otwarte kino Helios zajmuje blisko 2,5 tys. mkw. powierzchni w rozrywkowej części Galerii Pomorskiej, znajdującej się na pierwszym piętrze centrum. Otwarcie multipleksu jest, jak podkreśla zarząd galerii, jednym z etapów planu modernizacji i rozbudowy obiektu.

– Pozyskanie tak ważnego partnera jest istotnym krokiem w realizacji planu rozwoju Galerii Pomorskiej. Jesteśmy przekonani, że nowoczesne kino znacząco wzbogaci ofertę rozrywkową centrum i wpłynie na wzrost liczby odwiedzających, co przełoży się również na zwiększenie atrakcyjności centrum w oczach nowych potencjalnych najemców – mówi Stuart Lang z Balmain Asset Management.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Galeria, wraz z Hipermarketem Carrefour oraz 100 sklepami takimi jak H&M, Reserved, Cubus, Claire’s Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s, położona jest przy ul. Fordońskiej 141.

Resolution Property to firma specjalizująca się w dziedzinie zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Resolution Property została założona w 1998 roku i od tego czasu za pośrednictwem trzech zarządzanych przez siebie funduszy zgromadziła aktywa o łącznej wartości ponad 2 miliardów euro. W grudniu 2007 roku firma zakończyła sukcesem swój ostatni projekt (Resolution Fund III), gromadzenia kapitału w wysokości 808 milionów euro pochodzących od europejskich i amerykańskich inwestorów, w tym od kilku amerykańskich inwestorów kapitałowych i instytucjonalnych. Resolution Fund III rozporządza środkami na sumę 400 milionów euro przeznaczonych na inwestycje na europejskich rynkach nieruchomości. Nabycie w 2010 Galerii Pomorskiej zapoczątkowało realizację strategii stworzenia w ciągu najbliższych 12 – 18 miesięcy portfolio nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej wartości do 500 milionów euro, co stanowiłoby 20 proc. aktywów Funduszu. Resolution Property ma na celu inwestowanie w centra handlowe na terenie Polski, które stwarzają możliwości aktywnego zarządzania, renowacji i przebudowy.