Wizualizacja Galerii Sudeckiej
Wizualizacja Galerii Sudeckiej

W Galerii Sudeckiej budowanej przez spółkę Echo Investment znajdą się wszystkie marki odzieżowe z portfolio spółki LPP. W centrum handlowym w Jeleniej Górze zostaną otwarte salony Reserved, Mohito, House, Cropp oraz najnowsza marka LPP – Sinsay. Łącznie sklepy polskiej odzieżowej spółki zajmą powierzchnię 3,5 tys. mkw.

Przedstawiciele firmy Echo Investment twierdzą, że umowa z grupą LPP to kolejny kluczowy dokument dotyczący oferty handlowej Galerii Sudeckiej. Echo Investment podpisała już porozumienie w sprawie otwarcia hipermarketu Real, a także umowę ze spółką Helios. W Galerii Sudeckiej powstanie 7-salowe kino tej sieci.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obiekt zrealizowany zostanie w wyniku rozbudowy działającego od 12 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

Galeria Sudecka będzie pierwszym w regionie Jeleniej Góry centrum handlowo-rozrywkowym. Obiekt będzie oferował 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Nowy obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 tys. mkw. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw. W galerii powstanie też nowy parking podziemny. Łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1 200 miejsc postojowych.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na wiosnę 2013 roku. Galeria Sudecka ma zostać otwarta wiosną 2014 roku.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Firma zrealizowała ponad 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W swoim portfolio Echo Investment posiada 20 zrealizowanych centrów handlowych