Wizualizacja Galerii Warmińskiej
Wizualizacja Galerii Warmińskiej

W Galerii Warmińskiej swój salon otworzy Zara. Marka należy do międzynarodowej firmy odzieżowej Inditex. Obecnie posiada 42 salony w Polsce. Zara będzie jednym z najważniejszych i największych najemców tego projektu. Zajmie lokal o powierzchni 2,2 tys. mkw. Będzie to jedyny salon tej sieci w Olsztynie.

Rozpoczęcie budowy Galerii Warmińskiej nastąpi w najbliższych dniach zaraz po otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Otwarcie obiektu planowane jest pod koniec 2014 roku.

Przyszła galeria jest już w większości wynajęta. Inwestor – Libra Project 2 podpisała już umowy z najważniejszymi, strategicznymi najemcami, do których należą m.in. Piotr i Paweł, Euro RTV AGD, Smyk Mega Store, Martes Sport, Multikino z 9 ekranami, Pure Health & Fitness, Sephora, Rossmann, a także wiele największych marek odzieżowych, jak m.in. New Yorker, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Massimo Dutti, Orsay, Levi’s, Big Star, Promod, Tally Weijl, Camaieu, Camel Active, Apart, Kruk, Ecco czy Bytom.

Galeria Warmińska będzie największym i najbardziej nowoczesnym kompleksem handlowym w Olsztynie. Dwukondygnacyjny obiekt będzie spełniał nie tylko funkcję handlową, ale też usługową, rekreacyjną i rozrywkową. Powierzchnia całkowita galerii wyniesie blisko 116,6 tys. mkw. Znajdzie się tam około 160 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness z kortami squash oraz kino. Dla klientów będzie dostępny parking na około 1,2 tys. samochodów.

Galeria Warmińska powstanie przy skrzyżowaniu dwóch największych arterii komunikacyjnych miasta – ulic Tuwima i Sikorskiego obok istniejącego od 10 lat parku handlowego, w skład którego wchodzi Real, Media Markt i Praktiker. W ten sposób powstanie wzajemnie uzupełniający się kompleks handlowo- rozrywkowo-rekreacyjny.

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project sp. z o.o. Dariusz Miłek to prezes spółki NG2 SA, polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia. Jako inwestor, Dariusz Miłek ma na swoim koncie m.in. budowę centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie o powierzchni 70 tys. mkw., w tym roku nastąpiło otwarcie Korony Kielce, a w trakcie realizacji są projekty w Lesznie i Inowrocławiu.