Nowa inwestycja Echo Investment w Katowicach

W grudniu radni Katowic wyrazili zgodę na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego terenu na którym Echo Investment planuje wybudować centrum handlowo-rozrywkowe (rejon Subcentrum Południe). – To ważny krok na drodze do realizacji naszej inwestycji. Czekamy więc na sporządzenie planu i jego uchwalenie – powiedział redakcji Retailnet.pl Wojciech Gepner, rzecznik prasowy Echo Investment SA.

Centrum handlowo-rozrywkowe zlokalizowane będzie przy ulicach Kolejowej i Kościuszki. W obiekcie o powierzchni 48 tys. GLA, zaplanowano około 200 sklepów i punktów usługowych, 9-salowe kino, klub fitness oraz 2 tys. miejsc parkingowych. Projektowany obiekt stanowić będzie jeden z kluczowych elementów Subcentrum Południe, które przewidziane zostało w nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Katowic, uchwalonym w kwietniu 2012 roku.

Inwestor prowadzi już komercjalizację obiektu. Jest w trakcie zaawansowanych rozmów z największymi markami sieciowymi, które mają pojawić się w nowej galerii. Planowana data zakończenia inwestycji to 2015 rok.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka inwestuje również w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.