Galeria Twierdza w Klodzku

Fundusz Blackstone kupił za 1,3 mln euro (ok. 5,3 mln zł) od spółki Rank Progress wolnostojący budynek restauracyjny Broaster Chicken, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Twierdza w Kłodzku. Jest to finalny element transakcji między wymienionymi podmiotami, której przedmiotem była sprzedaż w 2011 roku kłodzkiego obiektu.

– W ramach umowy przedwstępnej, którą zawarliśmy z Blackstone, zobowiązaliśmy się do wybudowania obiektu restauracyjnego z pełnym wyposażeniem gastronomicznym oraz do skomercjalizowania go – tłumaczy Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Galeria Twierdza w Kłodzku wraz z parkiem handlowym zostały kupione przez fundusz Blackstone w maju 2011 roku za 38 mln euro netto, czyli około 148,5 mln zł.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie ich zabudowywanie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, były wśród nich także wielkopowierzchniowe centra handlowe. Wybudował  m.in. 7 własnych galerii handlowych. Trzy z nich (w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy) wciąż posiada, pozostałe ( w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu) zostały sprzedane.