Salon Super - Pharm
Salon Super - Pharm

Super-Pharm to sieć sklepów typu drugstore w Polsce, będąca połączeniem apteki, drogerii i perfumerii w jednym miejscu. Sieć liczy obecnie 41 własnych sklepów samoobsługowych działających w większości dużych miast.

W ciągu 2012 roku powstało 8 sklepów Super-Pharm, między innymi w Zakopanem i  Gdańsku. Z końcem grudnia 2012 otwarto 41. salon Super-Pharm w Galerii Łódzkiej w Łodzi. Jest to trzecia placówka sieci w tym mieście i została pozyskana w wyniku rekomercjalizacji galerii zarządzanej przez ECE Projektmanagement.

Format Super- Pharm, najlepiej sprawdza się w dużych galeriach handlowych, gdzie jak podkreśla zarząd sieci, głównym wyznacznikiem sukcesu jest  wysoka odpowiedzialność klientów i dobry skład najemców.

– Sieć Super-Pharm zakłada otwieranie od 8 do 10 placówek rocznie w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, ale priorytet ma 5 największych polskich miast. Wszystkie obecne na rynku projekty nowych galerii handlowych są przez nas dokładnie analizowane i podlegają starannej selekcji – mówi Agnieszka Rozborska, dyrektor ds. rozwoju Super-Pharm Polska.

Super-Pharm swoim zasięgiem obejmuje województwa zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Nowe sklepy powstają nie tylko w dużych miastach, ale także w miejscach atrakcyjnych turystycznie czego przykładem jest salon w Zakopanem. Lokale sieci mają od 300 do 400 mkw. powierzchni.

W ofercie sieci znajdują się produkty w kilkunastu kategoriach, m.in. kosmetyki, dermokosmetyki, suplementy diety, artykuły dla dzieci, środki czystości i różnego rodzaju akcesoria.

Sieć Super-Pharm jest rynkowym liderem w Izraelu. Składa się tam z ponad 180 aptek-drogerii i zatrudnia 6000 osób. W Kanadzie sieć działa pod nazwą – Shoppers Drug Mart i liczy ponad 1200 placówek. Lokale sieci można znaleźć także w Chinach ( ok. 100 drogerii). W Polsce sieć Super-Pharm zadebiutowała w maju 2001 roku w Warszawie.

Na świecie placówki Super-Pharm należą do firmy Shoppers Drug Mart Corporation.