Salon Media Expert
Salon Media Expert

W 2012 roku Media Expert utrzymał tempo rozwoju sieci swoich placówek w Polsce. Od początku minionego 2012 roku otwarto ponad 50 elektromarketów i gruntownie odremontowano 34 istniejące placówki.

37 nowych placówek Media Expert, o łącznej powierzchni 32 tys. mkw., otworzyła firma Terg SA,, Domex sp.z.o.o. uruchomiła 13 nowych obiektów., o łącznej powierzchni  14 tys. mkw. Trzy nowe elektromarkety otworzył też Astral sp. z o.o.  Rok 2012 to także okres renowacji 3 salonów należących do Domex i 31 należących do spółki Terg.

Obecnie w ramach sieci działa 289 elektromarketów. Zarząd spółki Terg SA zapowiada, że i w tym roku nie zamierza zwalniać tempa. Co roku, jak podkreślają przedstawiciele firmy, otwieranych jest kilkadziesiąt nowych placówek.  Z początkiem 2012 roku zarząd spółki deklarował, że przez cały 2012 rok powstanie około 35 nowych sklepów. Tak też ma być w 2013 roku.

Salony Media Expert powstają w miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców. Lokale sieci znajdują się m.in. w centrach, galeriach i parkach handlowych (np. w Galerii Tęcza w Kaliszu, Galerii Dekada w Sieradzu, CH Plaza w Toruniu, Galerii Korona w Kielcach, PH Tatary w Lublinie). Firma posiada także sklep on-line.