Inwestycje w centra handlowe

Rank Progress wraz z partnerem wygrał przetarg  na zakup gruntu w ścisłym centrum Wejherowa. Planowana jest tam dwupoziomowa galeria handlowa. Według obecnych założeń, będzie ona łączyła w sobie funkcje handlowe, rozrywkowe i usługowe. Całkowita powierzchnia najmu centrum wyniesie około 14 tys. mkw. na dwóch poziomach, przy czym dolny ma być przeznaczony wyłącznie na miejsca parkingowe.

Zgodnie z warunkami przetargu, 7 mln zł za rzeczoną działkę ma zostać opłacone do końca kwietnia 2013 roku. Zarząd Rank Progress szacuje, że budowa centrum może ruszyć wiosną 2014 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt będzie oddany do użytku półtora roku później.

– Mamy na koncie już kilka tego typu bardzo udanych projektów. Wierzymy, że galeria w Wejherowie powtórzy te sukcesy, tym bardziej, że będzie to jedyny tak nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt w tym mieście – przekonuje Jan Mroczka, prezes Rank Progress. – Biorąc pod uwagę znaczenie tej galerii dla miasta, liczymy na sprawną współpracę lokalnych władz – dodaje.

Projekt będzie realizowany wraz z partnerem w formie joint venture. Partnerzy będą po równo partycypować w kosztach budowy i zyskach z wynajmu oraz ewentualnej sprzedaży.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, były wśród nich także wielkopowierzchniowe centra handlowe. Wybudował m.in. 7 własnych galerii handlowych. Trzema  z nich (w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy) wciąż dysponuje, pozostałe ( w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu) zostały sprzedane.