Salon Planet Outdorr w CH Wola Park

Sąd wydał postanowienie o upadłości spółki Euromark Polska SA w celu likwidacji jej majątku. Wyznaczył również syndyka masy upadłościowej, który nie podjął decyzji o wstrzymaniu działalności operacyjnej prowadzonej przez spółkę. To oznacza, że Euromark może prowadzić sprzedaż w sklepach sieci Planet Outdoor.

Przypomnijmy, spółka Euromark Polska po odnotowaniu rekordowych strat w roku obrotowym 2011/2012 oraz wypowiedzeniu przez banki jej umów kredytowych, pod koniec listopada 2012 złożyła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Natomiast Bank Millenium SA, który jest wierzycielem spółki wnioskował do sądu o upadłość likwidacyjną. Spółka poinformowała też o sprzedaży praw do znaków towarowych marek Khyam, Wynnster, Campus oraz Planet Outdoor.

Firma posiada 26 salonów sprzedaży Planet Outdoor, z czego większość  mieści się w centrach i galeriach handlowych.
Euromark Polska SA powstała w 1993 roku jako jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Początkowo, podstawowym przedmiotem działalności była sprzedaż namiotów, śpiworów, plecaków i akcesoriów campingowych, dwa lata później spółka uzupełniła swój asortyment o odzież i obuwie. Spółka zaczęła dynamicznie rozwijać się od roku 1997, kiedy na rynek polski wprowadzono markę Campus.