Wizualizacja Galerii Sudeckiej
Wizualizacja Galerii Sudeckiej

Spółka Echo Investment planuje w maju tego roku rozpoczęcie realizacji centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Sudecka w Jeleniej Górze. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.

– Jesteśmy na prostej drodze do startu budowy pierwszego w rejonie Jeleniej Góry nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego. Jeszcze w styczniu rozpoczynamy prace związane z dostosowaniem powierzchni dla hipermarketu Real – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Spółka Echo Investment posiada również decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej, dotyczącą m.in. budowy ronda, które stanowić będzie centralny punkt układu komunikacyjnego okalającego obiekt od strony zachodniej i północnej. Zapewni on połączenie z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia.

– Szacujemy, że uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę nastąpi w pierwszym kwartale tego roku. W tym czasie przygotowany zostanie również projekt przetargowy. Budowa powinna rozpocząć się w czerwcu, natomiast zakończenie prac zaplanowaliśmy na listopad 2014 roku – dodaje Materny.

Jak informują przedstawiciele spółki Echo Investment proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej przebiega bardzo sprawnie. Podpisano już umowy m.in. z hipermarketem Real (12 tys. mkw.), grupą LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp, Sinsay – łączna powierzchnia sklepów to 3,5 tys. mkw.) a także spółką Helios – w Galerii Sudeckiej powstanie 7-salowe kino tej sieci. W rozbudowanym CH Echo znajdzie się około 100 sklepów i punktów usługowych. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw., zaprojektowano też parking na 1200 miejsc postojowych.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Spółka inwestuje w Polsce, Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W swoim portfolio Echo Investment posiada ponad 20 wybudowanych centrów handlowych.