Spółka Komputronik, dystrybutor sprzętu komputerowego oraz operator sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym, poinformowała w komunikacie, że cały czwarty kwartał kalendarzowy odznaczał się średnim wzrostem sprzedaży o 25,6 proc. wobec analogicznego kwartału 2011 roku.

– Czwarty kwartał kalendarzowy to tradycyjnie najlepszy okres pod względem sprzedaży w naszej branży. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w grudniu oraz całym czwartym kwartale 2012 roku. Wypracowaliśmy średni wzrost sprzedaży w czwartym kwartale 2012 roku na poziomie 25,6 proc. względem analogicznego okresu ubiegłego roku. Wpływ na to miała dobra sprzedaż zagraniczna, wzrost sprzedaży detalicznej w sieciach własnych, agencyjnych i franczyzowych oraz bardzo wysoka sprzedaż internetowa – skomentował Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Według wstępnych danych Komputronik SA wypracował w grudniu 2012 roku (ostatni miesiąc trzeciego kwartału roku obrachunkowego 2012/2013, kończącego się 31 marca 2013 roku) przychody w ujęciu jednostkowym w wysokości 165,4 mln zł.

Komputronik SA od ponad 15 lat zajmuje się sprzedażą sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów elektronicznych, a od niedawna także produktów AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała blisko 2 miliony zamówień w internetowym sklepie www.komputronik.pl.

Komputronik SA co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad tysiąc nowości produktowych. W rezultacie klienci Komputronik SA mogą wybierać spośród 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24. Komputronik SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.