Wnętrze kawiarni Starbucks

Przedstawiciele firmy AmRest, do której w Polsce należą lokale takich sieci jak Pizza Hut, Burger King, KFC i Starbucks poinformowali, że grupa planuje kolejnych kilkadziesiąt otwarć. Ponadto AmRest w 2013 roku zajmie się modernizacją lokali działających najdłużej.

Plan rozwoju firmy przewiduje otwarcia nawet ponad stu lokali gastronomicznych w 2013 roku oraz odnawianie placówek. Działania te będą wiązać się z nakładami inwestycyjnymi w wysokości ponad 400 mln zł. Firma planuje też umocnienie pozycji na rynku w Chinach.

AmRest Holdings SE ogłosił w ostatnim komunikacie nabycie większościowego pakietu udziałów w spółce Blue Horizon, operatora i właściciela dwóch doskonale prosperujących, chińskich marek z sektora casual dining: Blue Frog i KABB. Blue Horizon prowadzi obecnie 11 restauracji (10 Blue Frog i 1 KABB) w strategicznych miejscach w Szanghaju, Pekinie i Nanjing. Dołączenie marek Blue Horizon do portfela AmRest umożliwi szybszy rozwój marki La Tagliatella w Chinach.

– Połączenie sprawdzonych marek z ogromnym potencjałem wzrostu, wsparcie rozwoju marki La Tagliatella w Chinach i doświadczony zespół doskonale wpasowujący się w kulturę AmRest sprawiają, że Blue Horizon doskonale pasuje do AmRest. Jestem przekonany, że nabywając większościowy pakiet udziałów w Blue Horizon tworzymy solidny fundament do budowania unikalnej platformy wzrostu w Chinach – twierdzi Henry McGovern, przewodniczący rady nadzorczej AmRest.

Obecnie do AmRest należy 660 restauracji. Łącznie w Polsce działa 280 placówek gastronomicznych firmy (163 – KFC, 57 – Pizza Hut, 32 – Starbucks i 28 – Burger King).