Kolekcja ubrań Hollister Co.
Kolekcja ubrań Hollister Co.

Jak informowaliśmy wcześniej Galeria Mokotów w Warszawie będzie pierwszym z centrów handlowych w kraju, w którym zostanie otwarty salon kultowej, amerykańskiej firmy Abercrombie & Fitch Co. Będzie to także pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej otwarcie sklepu Hollister Co. – marki należącej do firmy.

Jak udało się ustalić redakcji Retailnet.pl , sklep Hollister Co. rozpocznie działalność 25 stycznia 2013 roku. Do tej pory data ta była trzymana w tajemnicy zarówno przez właściciela brandu, jak i zarządcę Galerii Mokotów. Marka Hollister Co. znana jest z klasycznej odzieży codziennego użytku przeznaczonej zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży.

Firma Abercrombie & Fitch Co. na koniec drugiego kwartału 2012 r. posiadała w sumie ponad 1000 sklepów. W tym czasie w Stanach Zjednoczonych znajdowało się 278 sklepów Abercrombie & Fitch, 154 sklepy Abercrombie Kids, 486 Hollister Co. i 18 sklepów Gilly Hicks. Wtedy też w innych krajach na świecie, prócz Stanów Zjednoczonych, działało 15 sklepów Abercrombie & Fitch, 5 Abercrombie Kids, 92 Hollister Co. i 7 sklepów Gilly Hicks.