Sklep Bata

– W 2012 roku zakończyliśmy restrukturyzację naszej sieci na terenie kraju. Nie otworzyliśmy żadnego nowego salonu, a zamknęliśmy kilkanaście nierentownych punktów handlowych. Pomimo tego nie planujemy zakończyć działalności w Polsce – powiedział redakcji Retailnet.pl Jan Szczurko, członek zarządu, Branch Manager Bata Poland sp. z o.o.

– W 2013 roku nie wykluczamy pojedyńczych otwarć. Stale analizujemy propozycje nowych lokalizacji dla naszych sklepów.

– W Europie firma przechodzi zmiany w strukturze organizacyjnej. Pewne funkcje spółek działających w poszczególnych państwach zostały przekazane do centrali we Włoszech. Te zmiany pozwolą lepiej zintegrować i zarządzać rozwojem sieci sklepów na europejskim rynku. Obecnie wspólna siedziba Bata znajduje się w Padwie we Włoszech – dodał Jan Szczurko.

W Polsce za rozwój sieci salonów odpowiada spółka Bata Poland sp. z o.o. Jej właścicielem jest International Footwear Investment B.V. Obecnie funkcjonuje 15 sklepów, które znajdują się w galeriach handlowych i przy głównych ulicach miast m.in. w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), Silesia City Center (Katowice), CH Askana (Gorzów Wielkopolski), CH Atrium Promenada, CH Arkadia, CH Wola Park (Warszawa), Pasaż Grunwaldzki (Wrocław), Galeria Kazimierz (Kraków), CH Manufaktura (Łódź), CH Plejada (Sosnowiec). Bata otwiera sklepy o powierzchni 350-400 mkw. Oferuje obuwie męskie, damskie i dziecięce, a także akcesoria m.in. torebki, teczki, odzież skórzaną, paski, portfele oraz środki do konserwacji i pielęgnacji obuwia. Bata prowadzi również sprzedaż w sklepie internetowym http://www.bata.pl/.

Bata to czeska marka obuwnicza, która powstała w 1894 roku. Buty z jej logo sprzedawane są w ponad w 90 krajach. Obecnie posiada sieć 4,6 tys. sklepów na pięciu kontynentach, które zarządzane są przez cztery regionalne jednostki (MBU) m.in. Bata Europe (Padwa) Bata Asia Pacific-Africa (Singapore), Bata Latin America (Mexico), Bata North America (Toronto). Spółka prowadzi 27 obiektów produkcyjnych w 26 krajów. Zatrudnia 50 tys. pracowników.