Wizualizacja Placu Unii
Wizualizacja Placu Unii

Na warszawskim kompleksie biurowo-handlowym Plac Unii zawisła wiecha. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na jesień 2013 roku. Wtedy też zostanie otwarta galeria handlowa.

Zawieszenie wiechy stanowi symboliczne zakończenie etapu wznoszenia konstrukcji głównej budynku oraz osiągnięcie jego docelowej wysokości. Jednocześnie generalny wykonawca uruchomił ogrzewanie budynku oraz przystąpił do dalszych prac wykończeniowych, w tym wykonania elewacji zewnętrznej wieży oraz jej szklenia w systemie fasadowym. Elewacja zewnętrzna niższych budynków jest sukcesywnie odsłaniana.

– Biorąc pod uwagę fakt, że rozpoczynaliśmy inwestycję od skomplikowanych robót gruntowych, osiągnięcie stanu surowego w niespełna dwa lata jest sporym osiągnięciem – twierdzi Tomasz Szopa, kierownik budowy z ramienia firmy Warbud SA, generalnego wykonawcy inwestycji. – Było to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań, między innymi skomplikowanej technologii ściany szczelinowej oraz zaangażowaniu w szczytowym okresie nawet 800 osób na placu budowy.

Wszystkie etapy budowy przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem i już jesienią 2013 roku najemcy otworzą w kompleksie swoje biura, a pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy w Galerii Miejskiej.

– Jestem przekonany, że dzięki swojej wielofunkcyjności Plac Unii będzie wyjątkowym miejscem pracy, zakupów i spędzania wolnego czasu – mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający w Liebrecht & wooD.

Plac Unii to kompleks biurowo-handlowy zlokalizowany na granicy Śródmieścia i Mokotowa w Warszawie. Składa się z trzech obiektów, oferujących łącznie 56,8 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, z czego 41,3 tys. mkw. to część biurowa o standardzie A +, natomiast 15,5 tys. mkw. – trzypoziomowa galeria handlowa. W 2012 roku obie części kompleksu otrzymały certyfikat ekologiczny BREEAM. Inwestycja jest realizowana przez Grupę Liebrecht & wooD (inwestor większościowy – 60 proc.) wspólnie z BBI Development NFI SA.