Galeria Krakowska

Centrum Targowe Ptak SA, właściciel centrum wyprzedażowego Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi,  podpisał umowę najmu z firmą Smyk sp. z o.o.  Nowy najemca zajmie salon o powierzchni 550 mkw. Będzie to czwarty salon sieci w regionie Łodzi. Salony Smyk znajdują się w Manufakturze, CH Port Łódź, i Galerii Łódzkiej.

Smyk to sieć sklepów dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F). W 2012 roku przypadała 35. rocznica obecności marki na rynku. Obecnie sieć obejmuje ponad 100 punktów sprzedaży zlokalizowanych w centrach handlowych w Polsce ( 87 sklepów), w Rosji, na Ukrainie, w Turcji i w Rumunii.

Grupa EM&F otwiera sklepy sieci Smyk głównie w centrach i galeriach handlowych na terenie całego kraju. Salon w Ptak Outlet będzie trzecim sklepem w Polsce znajdującym się w centrum wyprzedażowym. Pozostałe dwa znajdują się w Factory Poznań oraz w Outlet Park Szczecin. Oprócz standardowych sklepów grupa uruchamia także sklepy Smyk Megastore ( obecnie funkcjonuje ich 9).

W ofercie salonów Smyk znajdują się zabawki, odzież i obuwie dla dzieci, akcesoria szkolne, książki, multimedia oraz akcesoria niemowlęce. Smyk Megastore – koncept o większej powierzchni niż standardowe salony dodatkowo oferuje m.in. wózki, foteliki samochodowe, łóżeczka itp.

Za komercjalizację Ptak Outlet odpowiada BOIG.