Wizualizacja Galerii S
Wizualizacja Galerii S

Listę najemców nowo budowanego centrum handlowego Galeria S w Siedlcach uzupełniło 6 marek z portfolio firmy LPP SA: Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsey oraz Home&You (LPP TEX SA).

Łącznie spółka LPP wynajęła blisko 3,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Tym samym marki firmy LPP dołączyły do grona takich firm jak: H&M, Helios, Stokrotka, CCC, Rossmann, McDonald’s, Adidas, Wrangler, Levi’s i wielu innych, które już podpisały umowy najmu.

Galeria S zlokalizowana jest w ścisłym centrum Siedlec, u zbiegu ul. Piłsudskiego oraz Wojskowej i stanowi rozbudowę istniejącej od 5 lat galerii o tej samej nazwie. Nowy obiekt zintegrowany z istniejącą galerią i historycznym budynkiem banku będzie miał 34 tys. mkw. powierzchni najmu i będzie największym centrum handlowym w mieście i regionie ze strefą oddziaływania blisko 300 tys. osób. Stan surowy obiektu został ukończony, obecnie rozpoczyna się etap prac instalacyjnych i wykończeniowych. Klienci będą mieli do dyspozycji 850 miejsc parkingowych. Otwarcie Galerii S planowane jest na IV kwartał 2013 roku.

Inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii S jest siedlecka firma Konstantego Strusa. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma deweloperska działająca na polskim rynku od ponad 20 lat i specjalizująca się budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Obecnie firma realizuje dwie inwestycje o charakterze handlowym – Galerię S w Siedlcach oraz Galerię Jurowiecką w Białymstoku oraz kilkanaście inwestycji o charakterze mieszkaniowym.

Architektem obiektów jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.