Logo Galerii Aviator
Logo Galerii Aviator

Rank Progress SA zamierza rozpocząć inwestycję w Mielcu wiosną 2013 roku. Obecnie na terenie, na którym powstanie Galeria Aviator, trwają prace porządkowe.

Proces zakupu gruntów w Mielcu spółka Rank Progress zakończyła w listopadzie ubiegłego roku. Rozpoczęcie budowy poprzedzi oczyszczanie gruntów oraz przesunięcie linii energetycznych. Obiekt będzie znajdował się przy ulicy Powstańców Warszawy.

–Galeria Aviator w Mielcu będzie pierwszym tak nowoczesnym obiektem w liczącym prawie 65 tys. osób mieście. Biorąc pod uwagę siłę nabywczą regionu, która znacznie przewyższa średnią krajową, jesteśmy przekonani o powodzeniu tej inwestycji. Zakładamy, że w pierwszym etapie powstanie hipermarket typu Dom i Ogród – mówi Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress SA.

Otwarcie Galerii Aviator planowane jest na jesień 2014 roku. Obiekt będzie liczył blisko 34 tys. mkw. powierzchni całkowitej i ponad 26 tys. mkw. powierzchni najmu. W kompleksie znajdą się m.in.: hipermarket typu Dom i Ogród, supermarket spożywczy, centrum fitness, market RTV/AGD oraz parking na 1200 miejsc. Powstanie tam również pierwszy w regionie multipleks kinowy, Cinema3D.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.