Wizualizacja Galerii Warmińskiej
Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Odpowiedzialna za komercjalizację Galerii Warmińskiej Libra Project 2 podpisała umowę najmu z grupą LPP. Najemca wprowadzi do galerii swoje wszystkie marki – Reserved, Cropp, House, Mohito oraz nowy brand Sinsay.

Umowa z siecią LPP to kolejny ważny krok w procesie komercjalizacji pierwszego w Olsztynie centrum handlowo-rozrywkowego. Firma otworzy swoje salony na łącznej powierzchni prawie 3,5 tys. mkw.

– Grupa LPP to obecnie jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku odzieżowym. Tym samym umowa, którą podpisaliśmy, jest niezwykle istotna dla całego procesu komercjalizacji, który osiągnął właśnie poziom 56 proc. – mówi Mariusz Kowalczyk z Libra Project.

LPP dołączyła do grupy najemców, do których należą już między innymi Piotr i Paweł, RTV Euro AGD, Smyk Megastore, Martes Sport, Multikino z 9 ekranami, Pure, Sephora, Rossmann, a także wiele największych marek odzieżowych, jak m.in. Zara, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti, Orsay, Levi’s, Big Star, Adidas, Reebok, Nike, Promod, Tally Weijl, Camaieu, Camel Active, Apart, Kruk, Ecco, Heavy Duty, Swiss, LaVard czy Bytom.

Na powierzchni ponad 116 tys. mkw. znajdzie się 147 sklepów i punktów usługowych, a także kawiarnie i restauracje. Otwarcie galerii planowane jest pod koniec 2014 roku.

Galeria Warmińska będzie największym kompleksem wielofunkcyjnym nie tylko w Olsztynie, ale również w całym województwie warmińsko- mazurskim, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powstanie przy skrzyżowaniu ulic Tuwima i Sikorskiego obok działających od ponad 10 lat retail parku Real, Praktiker i Media Markt.