CH Solaris Center w Opolu

Rozbudowa galerii handlowej Solaris Center w Opolu będzie możliwa, jeśli inwestor zgodzi się wybudować parking miejski. Władze miasta chcą, aby mieszkańcy Opola zyskali 460 nowych miejsc postojowych.

Jak pisze portal Gazeta.pl plany inwestora obiektu są bardzo ambitne. Centrum handlowe miałoby zostać powiększone do miejsca, w którym obecnie znajduje się parking taksówek. Ta inwestycja związana jest jednak z wyburzeniem budynków publicznej toalety oraz stacji przesyłowej.

W rozmowie z portalem Arkadiusz Wiśniewski, wiceprezydent Opola odpowiedzialny za inwestycje stwierdził, że inwestor jest skłonny zgodzić się na tę propozycję miasta. Strony mają ustalić, czy inwestor wybuduje parking sam, czy wspólnie z miastem w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Realizacja parkingu ma kosztować 30 mln zł.

Podziemny parking ma pomieścić 460 aut, a na jego powierzchni powstanie skwer, na terenie którego będą się odbywać imprezy kulturalne. Jeśli strony dojdą do porozumienia może być on gotowy w ciągu dwóch i pół roku.

Solaris Center to wielofunkcyjny obiekt handlowo-rozrywkowy,
w którym na przestrzeni ok. 18,5 tys. mkw. powierzchni handlowej znajduje się 86 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum Opola. Centrum handlowe posiada parking na 350 miejsc.