Wstępna wizualizacja Poznań City Center
Wstępna wizualizacja Poznań City Center, TriGranit

Do końca stycznia 2013 roku zakończony zostanie stan surowy otwarty całego obiektu Poznań City Center. Powstająca w Poznaniu galeria handlowa jest obecnie skomercjalizowana w 65 proc. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, pierwsi najemcy wprowadzą się jeszcze przed wakacjami.

– Obecnie mamy 65 proc. wynajętej powierzchni oraz 13 proc. w zaawansowanych negocjacjach. Na początku marca planowane jest zawieszenie wiechy, co oznacza, że wiosną cały obiekt powinien znaleźć się pod dachem. Przed wakacjami pierwsi najemcy powinni zacząć wprowadzać się do Poznań City Center, aby wykończyć i urządzić swoje sklepy – powiedział w rozmowie z Retailnet Przemysław Terlecki, reprezentujący inwestora – spółkę TriGranit.

Kluczowymi najemcami Poznań City Center są: Saturn, H&M, marki Grupy LPP, Piotr i Paweł, Toys”R”Us (czwarty sklep sieci w Polsce), Alshaya Group (8 marek w tym m.in. American Eagle Outfitters oraz Top Shop i Top Man), KappAhl, Terranova, Cubus, CCC, Deichmann, Rossmann, Superpharm, Douglas oraz TK Maxx.

Poznań City Center to inwestycja realizowana wspólnie przez spółki PKP SA i TriGranit Development Corporation. Obiekt, który powstaje na terenie dworca kolejowego PKP w Poznaniu to wielofunkcyjne zintegrowane centrum komunikacyjne z częścią dworcową, handlową, biurową i usługową. Poznań City Center na powierzchni 60 tys. mkw. pomieści ok. 250 sklepów oraz dwa food courty.