Park Handlowy Kwadrat

Spółka Biazet SA, inwestor Parku Handlowego Kwadrat w Białymstoku planuje na przełomie stycznia i lutego rozpocząć prace rozbiórkowe likwidowanych budynków na terenie inwestycji. Dotychczas działała tutaj Galeria Kwadrat, która została zamknięta 6 stycznia 2013 roku. Park Handlowy Kwadrat powstanie na 13 hektarowej działce i zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2014 roku.

– Do końca stycznia złożymy wniosek o pozwolenie na budowę obiektu oraz podpiszemy umowę z generalnym wykonawcą. Natomiast budowa parku handlowego rozpocznie się w kwietniu 2013 roku – powiedział redakcji Retailnet.pl Dariusz Siemieniako, członek zarządu Biazet SA.

– Mamy już zabezpieczone finansowanie inwestycji. Część zostanie pokryta ze środków własnych, a część z kredytu bankowego.

– Obiekt jest już skomercjalizowany w 50 proc. Wśród najemców są Tesco Extra oraz market budowlany Dom i Ogród OBI. Niedługo będziemy mogli wymienić kolejnych najemców Parku Handlowego Kwadrat. Podpisaliśmy już szereg listów intencyjnych – dodał Dariusz Siemieniako.

Park Handlowy Kwadrat będzie największą galerią połączoną z parkiem handlowym w województwie podlaskim. Jego powierzchnia handlowa to 51 tys. mkw. Samo centrum handlowe to ponad 30 tys. mkw. powierzchni najmu, około 80 sklepów.

Oferta handlowa zostanie uzupełniona licznymi punktami usługowymi, w tym medycznym oraz placem zabaw dla dzieci. Dla zmotoryzowanych klientów, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się dyskontowa stacja paliw pod marką Statoil 123 oraz parking na 1,5 tys. miejsc postojowych. Komercjalizacją projektu zajmuje się firma Colliers International posiadająca międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości handlowych, komercyjnych i hotelowych. Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię AB Architects.

W 2012 roku do realizacji projektu została powołana spółka Park Handlowy Kwadrat SA jako spółka zależna od przedsiębiorstwa Biazet SA. Projekt jest realizowany przez inwestora mocno osadzonego na rynku białostockim, z doskonałą znajomością miasta, jego specyfiki i społeczności. W 1994 roku firma Biazet SA zakończyła proces transformacji przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną, której udziały mają wyłącznie właściciele prywatni.