Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty

– Na 2013 rok mamy już podpisane dwie umowy najmu lokali w centrach handlowych. Sklepy w koncepcie Kitchen Life otwarte zostaną na jesieni w CH Wzgórze w Gdyni i Galerii Katowickiej – powiedziała redakcji Retailnet.pl Teresa Szynkiewicz, Country Manager Duka Polska sp. z o.o.

– Chcielibyśmy w pierwszej połowie roku również uruchomić dwa salony Duka. Dlatego prowadzimy intensywne rozmowy z wynajmującymi. Ponadto będziemy kontynuować zmieniane wyglądu sklepów sieci dostosowując je do nowego konceptu Kitchen Life. Obecnie przygotowujemy się do modernizacji sklepu w Galerii Mokotów.

W 2012 roku łącznie przebudowano 9 sklepów (koncept Kitchen Life) w centrach handlowych m.in. w Arkadii, Wola Parku, Złotych Tarasach, a także w szczecińskiej galerii Kaskada, w katowickim Silesia City Center oraz krakowskiej Galerii Kazimierz.

Obecnie Duka posiada sieć 30 salonów w Polsce oraz sklepu internetowego. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi 200 mkw. Spółka Duka należy do szwedzkiego koncernu Bergendahl Group AB. Oferta Duka składa się z szerokiej gamy artykułów kuchennych, porcelany, sztućców i szkła stołowego.