Wizualizacja galerii Zaułek Świętokrzyski
Wizualizacja galerii Zaułek Świętokrzyski

W Świdnicy powstanie nowe centrum handlowe o nazwie Zaułek Świętokrzyski. Galeria znajdzie się w ścisłym centrum miasta. Nazwa obiektu pochodzi od ulicy, która spełnia rolę łącznika świdnickiego Rynku z ulicą Różaną.

Jak informuje inwestor, dzięki nowej inwestycji odżyje część miasta, która do tej pory była niezagospodarowana. Atutem Zaułka Świętokrzyskiego ma być połączenie z Rynkiem, doskonała komunikacja z okolicznym centrum przesiadkowym oraz bliskość głównych urzędów i sądu.

– Dzięki naszej inwestycji świdnicki rynek jeszcze mocniej zyska na atrakcyjności handlowej, stanie się również interesującym miejscem  spotkań, co dodatkowo zachęci konsumentów z okolic Świdnicy – mówi Paweł Skonieczny, przedstawiciel firmy Blackrock Properties. – Obecnie finalizujemy umowę z pracownią architektoniczną, która odpowiedzialna będzie za przygotowanie projektu. Budowę planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku.

W wielofunkcyjnym obiekcie o powierzchni najmu 8,5 tys. mkw., zaplanowano około 40 sklepów i punktów usługowych, food-court oraz biura i parking podziemny. Otwarcie planowane jest na czwarty kwartał 2014 r.

– Prowadzimy już wstępne rozmowy z najemcami, którzy mają pojawić się w nowej galerii – mówi Michał Mazepa z MM Consulting. – Przy komercjalizacji naszych centrów dbamy nie tylko o dobór najpopularniejszych na polskim rynku marek handlowych, ale również o różnorodność usług. Zależy nam na pozyskaniu marek, których do tej pory nie było w Świdnicy.

Za realizację galerii odpowiada firma Blackrock Properties sp. z o.o. Komercjalizacją obiektu zajmuje się MM Consulting.