Wizualizacja Retail Park Grudziądz
Wizualizacja Retail Park Grudziądz

Spółka Rank Progress została doceniona za komunikację z inwestorami indywidualnymi. Firma otrzymała prawo posługiwania się tytułem „Spółki odpowiadającej inwestorom”.

Redakcja „Pulsu Biznesu” od pięciu lat weryfikuje w ramach „Akcji Inwestor”, w jaki sposób giełdowe spółki traktują drobnych akcjonariuszy i inwestorów. Zarząd Rank Progress regularnie spełnia kryteria, które preferuje organizator plebiscytu, w związku z tym spółka otrzymała prawo posługiwania się tytułem i logotypem „Spółki odpowiadającej inwestorom”.

– Staramy się zawsze jak najszybciej i jak najpełniej odpowiadać na wszelkie pytania i wątpliwości każdego, czy to obecnego czy potencjalnego akcjonariusza bez względu na to, czy jest to osoba prywatna czy instytucja – mówi Joanna Paczkowska, dyrektor biura relacji inwestorskich Rank Progress.

W ubiegłym roku spółka zajęła trzecie miejsce wśród wszystkich spółek giełdowych w konkursie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych „Herosi Rynku Kapitałowego”, w którym sami inwestorzy nagradzają firmy wzorowo prowadzące z nimi dialog.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Do głównych inwestycji realizowanych przez grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych. Trzema z nich ( w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy) nadal dysponuje, pozostałe ( w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu) zostały sprzedane.