Wizualizacja Galerii Mokotów po rozbudowie
Wizualizacja Galerii Mokotów po rozbudowie

Docelowo warszawskie centrum handlowe Galeria Mokotów powiększy się o blisko 5 tys. mkw. Dobudówka, o powierzchni 3,5 tys. mkw., jak informuje inwestor,  powstaje na planie litery L u zbiegu ulic Uniechowskiego i Wołoskiej, w miejscu placu obsługującego strefy zaopatrzenia. Szacowany koszt całej inwestycji to blisko 55 mln zł.

Toczące się obecnie prace obejmują także przebudowę piętra restauracyjnego na poziomie drugim, które zyska 1,5 tys. mkw. W wyniku rozbudowy Galeria Mokotów w znaczny sposób powiększy swoją ofertę gastronomiczną o kilka nowych konceptów restauracyjnych oraz stref relaksu. Przybędzie także 9 nowych lokali. Nową, większą powierzchnię zyskają także już istniejące w obiekcie salony takie jak: Peek & Cloppenburg czy Zara.

Na liście nowych najemców, którzy ostatnio uruchomili butiki w obiekcie są m.in. międzynarodowe marki takie jak Karen Millen, Michael Kors czy Seletti, ale także nowy polski koncept – Ania Kruk.

Autorem projektu przebudowy drugiego piętra galerii jest pracownia Sud Architects Polska sp. z o.o., a projektu rozbudowy firma SMZ Architekci. Natomiast generalnym wykonawcą jest firma Awbud SA.

Przypomnijmy, działająca od 12 lat Galeria Mokotów była rozbudowywana już kilkakrotnie. Pierwszy raz w 2002 roku, a kolejno dwa razy w 2006 roku. Obecnie obiekt ma 62,5 tys. mkw., ok.260 najemców i 2,3 tys. miejsc parkingowych.

Właścicielem galerii jest koncern Unibail Rodamco.