Wizualizacja CH Brama Mazur

Spółka Mostostal Warszawa SA, generalny wykonawca Centrum Handlowego Brama Mazur w Ełku, prowadzi obecnie prace związane z wykopami i fundamentowaniem obiektu. Równolegle przygotowywany jest projekt przebudowy ciągów komunikacji ulic Dąbroskiego i Kościuszki.

Do sierpnia 2013 roku budynek osiągnie stan surowy. Następnie rozpoczęte zostaną prace wykończeniowe obiektu w środku, budowa skweru i przebudowa wspomnianych ciągów komunikacji.

Pomimo, że otwarcie CH Brama Mazur planowane jest na przyszły rok już teraz finalizowane są umowy na niemal 70 proc. oferowanej powierzchni najmu.

– Kluczem do sukcesu każdego centrum jest odpowiedni dobór oraz rozmieszczenie najemców, w związku z czym szczególny nacisk kładziemy na zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy małymi i dużymi lokalami oraz dostępnymi markami. Z powodzeniem staramy się wprowadzać do centrum zarówno międzynarodowe sieci handlowe jak i rodzimych najemców – powiedział Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i najmu Master Management Group.

Centrum Handlowe Brama Mazur będzie centrum regionalnym i pierwszym, tak dużym w mieście. Dwupoziomowa galeria uzyska nieco ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni całkowitej, na której znajdzie się ok. 70 sklepów, liczne kawiarnie i restauracje oraz czterosalowy multipleks – Planet Cinema. Dla klientów centrum zaplanowano parking na 600 miejsc.

Prace przy budowie nowego centrum handlowego trwają i jeżeli będą postępowały zgodnie z harmonogramem, pod koniec I kwartału 2014 roku  Brama Mazur zostanie otwarta.