Jysk

– W pierwszych dwóch kwartałach 2013 roku planowane są otwarcia m.in. w Gliwicach w CH Europa Centralna, Galerii Sfera w Bielsku Białej, retail parku w Grudziądzu należącym do spółki Rank Progress, a także w Kole i Łomży. Łącznie zamierzamy otworzyć około 15 nowych salonów, które będą zlokalizowane zarówno w centrach handlowych jak i przy ulicach handlowych  – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Jacek Wasilewski, dyrektor ds. rozwoju Jysk Polska sp. z o.o.

Obecnie w kraju działają 144 sklepy sieci Jysk. W minionym roku uruchomiono 9. Średnia powierzchnia salonów to 1,1 tys. mkw. Co oznacza, że w tym roku sieci przybędzie dodatkowych ponad 16 tys. mkw. powierzchni handlowej. Spółka otwiera sklepy na terenie całego kraju. Salony Jysk już działają we wszystkich większych miastach Polski, obecnie powstają w mniejszych, powyżej 25 tys. mieszkańców.

Spółka jest zainteresowana zarówno udziałem w nowych projektach, jak i najmem powierzchni w obiektach już funkcjonujących. Poszukuje lokali o powierzchni ok. 1,1 tys. mkw. (w tym nie mniej niż: 750 mkw. sali sprzedaży, 200 mkw. magazynu oraz 50 mkw. zaplecza sanitarno-biurowego).

Pierwszy sklep duńskiej sieci meblarskiej uruchomiono w 1979 r. Obecnie na świecie Jysk ma ponad 2 tys. sklepów w 30 krajach Europy, ale także w Chinach, na Grenlandii, w Kanadzie oraz Kazachstanie. Roczny obrót grupy wynosi około 2,6 miliardów euro.

W minionym roku budżetowym spółka Jysk Nordic ( należąca do grupy Jysk i operująca siecią w 15 krajach w tym w Polsce) otworzyła łącznie 48 nowych sklepów. Ekspansja dotyczyła przede wszystkim takich krajów jak Polska, Czechy, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina oraz Serbia.