Cieszyn
Cieszyn

Nowa galeria handlowa powstanie na terenie byłego dworca i placu PKS przy ul. Korfantego w Cieszynie. Spółka BPF Inwestor z Białej Podlaskiej, która w maju ubiegłego roku, w drodze przetargu nabyła teren, zakończyła już prace rozbiórkowe budynku dawnego dworca.

Przewiduje się, że prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2013 roku i zostaną zakończone po roku. Obecnie plac przylegający do dawnego dworca będzie wykorzystywany do postoju autobusów i busów komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej aż do momentu rozpoczęcia budowy galerii. Taką prośbę skierował do inwestora burmistrz Cieszyna. BPF Inwestor zapewnia, że jest w ciągłym kontakcie z władzami miasta, a koncepcje zagospodarowania dawnego dworca PKS są spójne. Inwestor podtrzymuje również chęć wybudowania w Cieszynie obiektu handlowego gdzie pojawią się marki, które zaspokoją potrzeby mieszkańców. Gotów jest także utrzymać funkcję komunikacyjną tego miejsca.

– Chcemy by Galeria Stela była zaopatrzona we wszystkie branże, zarówno odzieżowe, obuwnicze, księgarnie jak i  punkty kosmetyczne czy usługowe – łącznie powinno się w niej znaleźć około 40 najemców. Komercjalizacja obiektu dopiero się rozpoczyna. Rozmawiamy w tym zakresie zarówno z przedstawicielami brandów, które są obecne również w naszych innych obiektach oraz nowymi, które są zainteresowane obecnością w Cieszynie – mówi w rozmowie z Retailnet Katarzyna Czajkowska, reprezentująca inwestora.

Galeria Stela będzie miała 11 tys. mkw. powierzchni całkowitej i około 9 tys. mkw. powierzchni handlowej. Biuro architektoniczne, pracujące na zlecenie inwestora projektuje obiekt w taki sposób, aby mógł on spełniać jednocześnie dwie funkcje – handlową i komunikacyjną, związaną dotychczas z tym obszarem. Planowany termin otwarcia obiektu to pierwszy kwartał 2014 roku.

BPF Inwestor jest właścicielem czterech obiektów handlowych (CH Rywal w Białej Podlaskiej, CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej, Galerii Kociewskiej w Tczewie oraz Galerii Kamiennej w Starachowicach). Firma skupia się na inwestowaniu w miastach do 60 tys. mieszkańców. Buduje obiekty o powierzchni 13-26 tys. mkw.