Sklep Małpka Express

Od marcowego debiutu na rynku, na terenie 11 województw otwarto łącznie 50 sklepów pod szyldem Małpka Express. Obecnie najwięcej placówek funkcjonuje w Wielkopolsce.

Pierwszy sklep w ramach ogólnopolskiej sieci convenience Małpka Express został otwarty w Szczecinie – Warzymicach 17 marca 2012 roku. Od tamtej pory na rynku przybyło jeszcze 49 placówek, z czego aż 16 w grudniu.

Obecnie Małpki Express są zlokalizowane na terenie województw: zachodniopomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, opolskiego, łódzkiego, pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Najwięcej sklepów otwarto dotychczas w Wielkopolsce – działa tam 16 placówek.

Połowa punktów otwartych w 2012 roku mieści się w pasażach handlowych Czerwona Torebka. Pozostałe funkcjonują głównie na terenie centrów miast, m.in. w Poznaniu, Łodzi czy Wrocławiu, a także w mniejszych miejscowościach jak Skórzewo czy Borówiec. Powierzchnia sprzedażowa największego czynnego sklepu ma blisko 150 mkw. Sala sprzedaży sklepów Małpka Express zlokalizowanych w Czerwonych Torebkach wynosi zazwyczaj ok. 85 mkw.

Małpka Express to format convenience, który umożliwia robienie szybkich zakupów. Sklepy należące do sieci oferują asortyment spożywczo–monopolowy. Sieć należy do firmy Małpka SA.