Wizualizacja CH Ogrody

Sieć New Yorker, będzie najemcą rozbudowywanego w Elblągu Centrum Handlowego Ogrody, którego inwestorem jest CBRE Global Investors. Dwupoziomowy sklep sieci  zajmie ponad 1 tys. mkw. CH Ogrody jest skomercjalizowane w ponad 50 proc., rozbudowa i modernizacja rozpocznie się w lutym tego roku, a ponowne zakończenie inwestycji planowane jest na 2014 r.

– Przeprowadzone przez nas niedawno badania wskazują, iż New Yorker jest w czołówce marek modowych oczekiwanych przez elblążan w ich mieście – mówi Marcin Skowroński, Asset Manager z CBRE Global Investors, która jest inwestorem projektu rozbudowy i modernizacji centrum.

Marka, posiadająca 965 sklepów w 37 krajach, jest jedną z największych sieci modowych w Europie. Kolekcja New Yorkera składa się wyłącznie z marek własnych i jest skierowana do ludzi młodych. Oferuje modę młodzieżową, sportową oraz streetwear uzupełnianą szerokim wachlarzem dodatków.

Rozbudowa Ogrodów rozpocznie się już w lutym tego roku, a otwarcie w nowej odsłonie nastąpi w 2014 r. Inwestorem jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

Obecnie obiekt ma 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu i 55 lokali handlowych i usługowych. Po rozbudowie obiekt będzie miał ok. 40 tys. mkw. powierzchni najmu i 130 lokali.

CBRE Global Investors, część grupy CBRE, jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94,8 mld USD. W Polsce CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE. Są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.

Acteeum Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Acteeum skupia się na inwestowaniu w miastach średniej wielkości. Spółka buduje tradycyjne galerie handlowe, a także retail parki. W Polsce aktualnie spółka jest współinwestorem budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz prowadzi rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu, a także negocjuje zakup kolejnych terenów pod inwestycje komercyjne.