Restauracja North Fish

Należąca do spółki North Food sieć restauracji North Fish ma zwiększyć się o kolejne punkty w centrach handlowych. – Obecnie negocjujemy umowy najmu w kilku miejscach. Prawdopodobnie pierwsze restauracje w tym roku otworzymy w kwietniu – powiedziała redakcji Retailnet.pl Magdalena Piotrowska z North Food Polska SA.

– Nie mamy ustalonej strategii odnośnie wielkości miast w których będziemy lokalizować nowe restauracje North Fish. Przede wszystkim interesują nas istniejące, jak i budowane galerie handlowe.

Spółka pod koniec 2012 roku uruchomiła restauracje w Centrum Handlowym Atrium Targówek (Warszawa). To 36. punkt sieci North Fish. W zeszłym roku zostało otwartych ponad 10 restauracji North Fish m.in. w CH 3 Stawy (Katowice), CH Janki koło Warszawy, CH Atrium Koszalin, Galerii Rzeszów, i Outlet Park Szczecin.

Należące do North Food Polska restauracje rybne North Fish zostały ostatnio uruchomione m.in. w katowickim Centrum Handlowym 3 Stawy, w Centrum Handlowym Janki koło Warszawy, w CH Atrium w Koszalinie, w Galerii NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Galerii Krakowskiej. Lokale sieci North Fish zajmują średnio około 70 mkw.

North Food Polska SA zajmuje się prowadzeniem sieci restauracji. Firma powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa. Spółka jest częścią grupy kapitałowej, w skład której wchodzą między innymi: Cersanit, Barlinek i Echo Investment.

Obecnie North Food zarządza restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w dwóch formatach: North Fish i Yummie (Yummie (3 lokale gastronomiczne). W 2012 roku spółka  zamknęła restauracje Wokman.