Wizualizacja Centrum Handlowo-Rozrywkowego Metropolis

Spółka Echo Investment planuje w marcu 2016 roku oddać do użytku Centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis w Poznaniu. Obiekt będzie mieścił się u zbiegu ulic Hetmańskiej i Romana Dmowskiego. – Obecnie inwestycja znajduje się w trakcie procesu administracyjnego i opracowania projektu budowlanego. Szacujemy, że pod koniec II kwartału 2013 dysponować będziemy pozwoleniem na budowę. Natomiast do grudnia br. powinno zakończyć się opracowywanie projektu przetargowego. Start budowy planowany jest na wiosnę 2014 roku – powiedział redakcji Retailnet.pl Wojciech Gepner, rzecznik prasowy Echo Investment SA.

Centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis będzie dysponować powierzchnią całkowitą 191 tys. mkw., z czego 73,3 tys. mkw. to powierzchnia handlowa z 250 sklepami. Ofertę uzupełni kino Helios, hipermarket spożywczy i market budowlany. Do dyspozycji klientów będzie parking na 2,2 tys. miejsc. W obiekcie znajdą się również największe międzynarodowe i polskie marki modowe – Już prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami.

– W sierpniu 2012 roku złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. W listopadzie zostało wydane postanowienie Wydziału Ochrony Środowiska UM w Poznaniu nakładające obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania inwestycji na środowisko przedsięwzięcia. Obecnie przygotowywany jest raport środowiskowy.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka inwestuje również w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.